Finnish Church Service and Spring gathering

Tavanomainen Suomi-piirin kevatkokoontuminen alkaa suomenkielisella jumalanpalveluksella (pastori Teemu Halli Lontoon suomalaisesta kirkosta) ja jatkuu kahvituksen merkeissa. Tuo mukanasi mieleista kotimaisen makuista syotavaa. Lisaksi meilla on Kirkon killasta suomalaisia ruokatuotteita myynnissa ja kirjoja/lehtia voi myos kierrattaa.

Lauantaina 25. huhtikuuta klo 15

Bethel Welsh Chapel, Plassey Street, Penarth CF64 1EL

Tervetuloa mukaan!

Spring gathering 1Spring gathering 2

 

 

 

 

The traditional Finnish language church service and spring gathering will take place in Bethel Chapel in Penarth on the 25th April. The service will start at 3pm and afterwards we will have a chance to purchase Finnish delicacies brought by the Pastor and eat Finnish foods. Bring food to share and join us to enjoy sweet and savoury Finnish refreshments! Please do take the opportunity to recycle your books, newspapers and magazines.

Come and join us! The more the merrier!

Saturday 25th April at 3pm

Bethel Welsh Chapel, Plassey Street, Penarth CF64 1EL

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *