Kaksikielisyysluento vanhemmille / Bilingualism talk 29.1.2017

Järjestämme 29. tammikuuta Cardiffin keskustassa Bilingual Cake-tapahtuman kaksikielisten ja monikielisten lasten vanhemmille.

Monikielisyystaituri Soile Pietikäinen Lontoosta tulee luennoimaan lasten vanhemmille monikielisyyskasvatuksen metodeista, strategioista ja ideoista. Soilen Bilingual Potential-sivuilla ja viestin alaosan esitteissä on lisätietoa tapahtuman kulusta ja esiintyjästä.

Myymme ensi Suomi-koulussa14.1.  lippuja tapahtumaan (£10/henkilö), jonka jälkeen liput tulevat myyntiin myös muulle yleisölle ja muiden vähemmistökielten edustajille. Lippuja on vain rajoitettu määrä joten jos haluat tulla tapahtumaan mutta et pääse Suomi-kouluun ostamaan lippua, ota meihin pikaisesti yhteyttä.

Luento pidetään englanniksi ja avoin vain lasten vanhemmille. Tiloissa ei ole ikävä kyllä mahdollisuutta lastenhoitoon.

Cardiffin Suomi-koulu sponsoroi tapahtumaa.

 

 

 

 

 

We will be hosting an event for bilingual and multilingual children’s parents in the Cardiff city centre on the 29th January. The engaging talk by Soile Pietikäinen will include ideas, methods and strategies for parents whose children could potentially speak two or more first languages. Bilingual Cake is based on top picks from academic research, as well as Soile’s 15 years of trilingual parenting experience and community work with bilingual families.

The tickets cost £10 per person and the event is sponsored by the Finnish Saturday School in Cardiff. You can purchase tickets at the school on the 14th January or by contacting one of us directly.

For more information, please click below:

Bilingual Cake flyer

Bilingual Cake leaflet

Suunnittelutoimikunta/the organising committee
Kaisa, Virpi ja Hanna

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *